Анотація дисципліни

Предметом вивчення навчальної дисципліни є процеси енергоспоживання та енергетичних обстежень для розроблення заходів з підвищення енергоефективності і забезпечення екологічної безпеки.
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів:
1. енергетичний аудит інженерних систем;
2. енергетичний аудит будівель.
Через енергетичний аудит здійснюються екологізація процесів енергоспоживання, планомірна діяльність з покращення мікроклімату будівель, енергетична оптимізація інженерних систем і технологічних процесів при зменшенні забруднення довкілля.
Енергетичний аудит є одним з дієвих механізмів, що дозволяють гармонізувати енергоспоживчу діяльність суб'єкта у відповідності з екологічним законодавством. Енергетичний аудит є спеціальною функцією системи екологічного управління і спрямований на підвищення енергоефективності функціонування виробничої системи шляхом процедур екологічного і енергетичного моніторингу, визначення ступеню відповідності питомого енергоспоживання і характеристик мікроклімату будівель нормативним вимогам. Енергетичний аудит є інструментарієм контролю витрат первинної енергії та викидів парникових газів, що базується на результатах вимірювань й оцінювання температури, вологості, концентрації СО2 та інших характеристик довкілля з урахуванням функціонального призначення будівель, кліматичних умов та географічного розташування.

Мета і завдання дисципліни

Метою вивчення навчальної дисципліни є забезпечення здобувачів вищої освіти комплексом знань, умінь та навичок, необхідних для застосування в професійній діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування під час генерування, розподілу та використання різних видів енергії (дослідження екологічних процесів та екологічне управління суспільними виробничими та невиробничими процесами життєдіяльності людини).
Основним завданням вивчення дисципліни є формування компетентностей, важливих для особистісного розвитку фахівців та їхньої конкуренто-спроможності на сучасному ринку праці.